Düğün Hazırlığında Olanlar İçin Hayati Önem Taşıyan 7 Tavsiye Balhome Mobilya
«Blog

Düğün Hazırlığında Olanlar İçin Hayati Önem Taşıyan 7 Tavsiye

Düğün mevsimi yaklaşıyor. Bu heyecanlı gününe hazırlanan gelin ve damat adayları için ihtiyaçları olabilecek tavsiyeleri bu yazımızda toparlamaya çalıştık.  

İlk başta kesinlikle bir ajanda sahiplenmeniz gerekli. Düğününüzü organize ederken o kadar çok şeyler uğraşacaksınız ki bir şeyleri atlamanız çok muhtemel bir durum. Kıyafetler, Araç süslemesi, Davetiyeler, ikramlar, fotoğraflar ve daha neler neler. Bunların hepsini akılda tutmak oldukça zor olacaktır ayrıca çok yorucu olacağı için Bir adet ajandayı en başta listemize ekleyelim, Yapmanız gereken şeyleri düzenli ve stressiz bir şekilde takip edebilmeniz için Balhome olarak nacizane tavsiyemiz: listemizin en başında bulunan Kendine bir adet ajanda al maddesi sayesinde, edineceğiniz ajandanıza bunların hepsini yazın, yazın, yazın ve gene yazın.


Şimdi ilk iş bir adet ajanda aldık, hemen davetli listemizi oluşturuyoruz, yanına küçük tikler koyabileceğimiz bir boşluk mutlaka bırakalım, davetlilerin isimleri bir zarfa yazılacak, Yazıldı mı ? Evet yazıldı, bundan sonra bir adette davetliye zarf teslim edildi mi olacak..

Oluşturduğumuz davetli listesinde bulunan kişi sayısına göre bir mekan arayışına başladınız, şayet 150-200 kişiyi davet etmeyi planlıyorsanız 300-400 kişilik bir mekana fazla para vermenize gerek yok ancak unutmamak lazım ki her düğünde mutlaka son dakika davetlileri olur bir arkadaşınız bir kaç kişi ile beraber düğününüze gelmek isteyebilir, örneğin çıktığı biri olup olmadığını bilmediğiniz ve uzun bir süredir görüşmediğiniz kuzeniniz bir anda bay,bayan arkadaşı ile çıkıp gelebilir, sizde bu davetsiz davetlileriniz için küçük bir kontenjan ayırmayı unutmayın.

Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve ya düğününüze bir servet harcamak istemiyorsanız herkesin düğün yaptığı ve fiyatların bir biri ile yarıştığı yaz ayları yerine bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Hatta çılgınlık yapıp kışı bile tercih edebilirsiniz. Salon kiralamadan düğün pastasına kadar her konuda daha çok seçeneğiniz olacak ve hepsini daha ucuza halledebileceksiniz. Belki arttırdığınız o parayla güzel bir balayı tatili bile yapabilirsiniz. Bizden bir küçük tavsiye, her zaman ön rezervasyon yapılır, yaz aylarına düşündüğünüz düğününüz için kış aylarından itibaren farklı mekanlar ile görüşerek yazın yapacağınız düğününüzü daha ucuza getirebilirsiniz.

Herkes düğünde pasta keser, ve size herkes düğününde pasta kesiyor diye aynısını yapmak zorunda değilsiniz. Biraz farklı olmak mı istiyorsunuz? İstediğiniz farklı tasarımlarda cupcake'ler güzel bir seçim olabilir. Daha sıcak bir ortam oluşabilir ve cupcake'ler in Pasta gibi keserek ikram derdi de olmayacaktır. Hem ikramım kolay hem de düğün pastasından daha ucuz, Hem zaten Düğün salonunda kesilen pasta da gerçek değil kartondan bir pastadır, Kesiyormuş gibi yaparsınız ancak pasta gittikten sonra mekan çalışanları içeride hazırlanmış pastayı dağıtırlar, bunu da bir kenara yazıyoruz.

Bütçenizi akıllı kullanmak için çiçek, pasta gibi gereksinimleri salon fiyatına dahil etmek yerine öncesinde farklı yerlerden fiyat teklifi de alabilirsiniz. Bu sayede misafirlerinize hem daha güzel bir pasta ikram etmiş olursunuz hem de ikramlarınızı daha ucuza getirebilirsiniz, Farklı yerlerden fiyat alıp hem fazla para harcamamak hem de en beğendiğiniz seçimle ilerlemek bu durumda oldukça iyi bir fikir olabilir.

Düğün günü telefonunuzu emanet edeceğiniz kişiyi mutlaka ama mutlaka önceden belirleyin. Siz o kadar şeyle uğraşırken telefonunuz sizi rahat bırakmayacaktır, sinirlerinizi bozmaktansa arkadaşınız sizin yerinize bakabilir.. Bir çok konu için telefonunuz çalabilir ve o an bakamayacak durumda olabilirsiniz, belki siz hazırlığınızın en önemli anında müstakbel eşiniz arayacak ve siz telefona bakamadığınız için telefonu açamayacaksınız, Ya da telefonunuzu evlilik telaşı ile bir yerde de unutabilirsiniz. O yüzden bu işlerle güvendiğiniz bir arkadaşınızın ya da akrabanızın sizin yerinize ilgilenmesinde büyük fayda var.

Ve son olarak, bir düğünün olmazsa olmazı, bizim şarkımız.. O kadar uğraştınız, her detayını düşündüğünüz bin bir emekle yaptığınız güzel hazırlıkların o gece çalan saçma şarkılar yüzünden mahvolmasını istemiyorsanız önceden müzik listenizi netleştirmeli yada zevkine güvendiğiniz bir dj ayarlamalı yada salonda düğün öncesi prova yapmalısınız, Her düğün salonu size ses sisteminin mükemmel olduğunu bu sistemin başka yerde olmadığını müzikleri çalacak olan kişinin kendi işinde en iyisi olduğunu söyleyecektir pek inanmanızı tavsiye etmiyoruz, Şayet ses sistemi ve akustiği kötü üstüne birde sevmediğiniz şarkıların çalındığı bir salonda düğün yapmak istemezsiniz..

Şimdi siz diyeceksiniz ki, bunlar nasıl adamlar, mobilya satıyorlar ancak düğün tavsiyesi makalelerinde mobilya tavsiyeleri yok, Mobilya tamamı ile sizlerin beğenisine kalmış bir tercih meselesi olup bizim bu konuda size en büyük yardımımız, Mobilyanızı bizden aldıktan sonra Aklınıza hiç bir şey kalmadan moralinizi bozmadan mobilyalarınızı hayallerinizdeki mobilya ve renkleri ile evinize getirip kurmak olacaktır. Ayrıca bunun için İstanbul da 3 farklı noktada mağaza açtık ve buradaki uzman arkadaşlarımız size bu konuda yardım etmek için varlar.. Birde İç mimarımız bu konuda siz mutlaka yardım edecektir, Mobilya hususunda size buradan verebileceğimiz en büyük tavsiye, 2-3 ay önceden mobilyalarınızı araştırmaya başlamanız ve en az 1-1,5 ay öncesinden siparişini vermeniz yönünde olabilir.


15 Aralık 2017


verified 2 Yıl Garanti
Tüm Ürünlerimizde
textsms 7/24
Canlı Destek
https İnternette
Güvenli Alışveriş
Bizi Takip Edin
Mobilya Takip
Whatsapp Destek Hattı